Опис:

Carnival Cotton Maker за правење на памучни бонбони ви овозможува да направите слатки памучни бонбони во било кое време и каде што сакате. Само додадете ги состојките и сте подготвени да ги ткаете вашите омилени облаци на слатки.

Едноставниот и лесен дизајн за користење го прави безбеден за секого.

Одличен за правење памучен шеќер додека гледате филмови дома,или за забавен ден на викенд , забави како и за родендени
Класичниот старомоден дизајнер на памучни бонбони создава чувство на карневалски бонбони, прекрасен подарок и за децата.
Пренослив, безбеден и удобен – лесно се чисти и чува по употреба
Достапна боја: розова

Најдоброто нешто во врска со тоа што имате сопствена машина за правење на памучни бонбони е тоа што можете да направите бонбони за памук колку што сакате и каде сакате.

Забавата и слаткоста е бесконечна, но погрижете се да ги четкате забите почесто кога ќе го добиете овој Carnival Cotton Maker за правење на шеќерен памук.

Карактеристики и спецификации:

1.Загреаниот преден механизам ја претвора тврдата бонбони во бонбони за памук

2.Користете цврсти бонбони, без шеќер цврсти бонбони, ароматизиран шеќер или обичен шеќер

3.Секоја серија бара 2 парчиња тврди бонбони или 1 лажица шеќер (кои не се вклучени)

4.Вклучува шеќерна лажичка, пластичен раб, пластична чинија и глава за екстрактор

5. Вшмукувчки ногалки за стабилност

6.Ретро дизајн

7.Тежина: 5,6 кг. (2,54 кг)

8.Димензии: 13 “x 13” x 13 “(33.02 cm x 33.02 cm x 33.02 cm)

9.Не работи со бонбони во форма на топчиња, бонбони со тврди шеќерни школки, влакнести или меки бонбони,и полнети бонбони

10.Моќност: 220V, 50Hz, 500W

=======================================

ЗАБЕЛЕШКА: Ве молиме пред употреба на производот , прочитајте ги инструкциите за употреба ,кои се наоѓаат во самиот пакет.

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
https://www.facebook.com/TheOutletMk/