ВЕЛИЧИНИ:
L 80-105см (обем на струк)
XL 100-115см (обем на струк)
XXL 110-125см (обем на струк)

Појас за правилно држење на телото и коректор за поддршка на рамениците.

Појасот му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место. Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија.

Појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства.
Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.

Спецификации:
– Против болка во грбот.
– Помага при правилно држење на телото.
– Не се гледа преку облеката, лесен дизајн и удобен за носење.
– Материјал: ластик и текстил, еластична ткаенина
– Боја: црна
———————————————-
Вршиме достава низ цела Македонија +100 денари…