Електрично грејно перниче со џеп напред за греење на раце, како и за намалување на болка во мускулите на грбот, рамениците,вратот, и стомачни болки.
Топлинска терапија за целото тело, кое долготрајно ја задржува топлината подолго од конвенционалните топли вреќи со вода, исто така се загрева за помалку од 5 минути ,за да ги смири вашите болки во мускулите кои треба да се опуштат. Бидејќи Hot Pack е компактен, можете да го користите и додека сте во движење.

Опис на производот:

Електричното перниче е наполнето со специјален гел наменет да обезбедува долготрајна топлина и запечатено.
Се користи за да ве загрее, обично додека сте во кревет, но исто така и за примена на затоплување на одреден дел од телото.
Исто така е одлична висококвалитетна помош за намалување на болки дури и во ладни климатски услови. Ја смирува и намалува болката и ви помага да се чувствувате удобно.Одлично за зимски услови.

Карактеристики:

– Направени од квалитетна природна гума, обложено со материјал.
– 100% Непропустливост.
– Многу удобно и меко со предно џебче за загревање на рацете.
– Одлично за да ја ​​намали болката што произлегува од менструалните грчеви
– Ги намалува и ве ослободува од болките во цело тело предизвикани од истегнати мускули, спазми или артритични проблеми
– Работи на електрична енергија
– Процес на брзо загревање(60 до 70°C)
– Долготрајна топлина
– Ефикасно за олеснување на болка
– Компактен и пренослив

Спецификации:

  • Номинален напон: 220V
  • Номинална снага: 500W
  • Номинална фреквенција: 50Hz
  • Димензии (Д x Ш x В): 28 x 18 x 6cm
  • Бои: Предмет на достапност
  • Должина на кабелчето 91см
  • Тежина: 1.2Kg

Како да се користи:

1. Вметнете го кабелот за напојување кој доаѓа со производот во штекерот и поврзете го со струја.

2. Црвено светло (индикатор) светнува веднаш покажувајќи дека греењето е во процес.

3. По 3-4 минути индикаторот автоматски се исклучува. Може да го исклучите неколку минути пред да се загрее комплетно зависно според вашите барања за топлина.

4. Топлото перниче е подготвено за користење и еднаш наполнето ќе остане жешко за уште 2 – 3 часа минимум.

Внимание:

– Не користете го перничето кога се полни.

– Пред секое греење проверете ја затегнатоста на приклучокот.

– Проверете дали штекерот за струја е нагоре, не го загревајте перничето ако е навалено или превртено

– Овој производ не е препорачлив за деца под 6 години.

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: