Електроника

 • ПОПУСТ!

  Beats Pill XL Безжичен Звучник

  2,490.00 ден 1,490.00 ден
  Beats Pill XL
  1. Beats Pill XL безжичниот звучник ќе ви ја донесе забавата со вас каде и да одите. Пилулата е лесно пренослива, безжична, што значи дека може да ги менувате песните од вашиот телефон или да преземете повик преку Bluetooth конференција.
  2. Beats Pill XL изненадува со својот моќен значаен звук. Пилулата ви овозможува да уживате со часови во врвниот звук.
  3. Се одликува со вградена рачка и лесен дизајн кој овозможува лесен транспорт. Beats Pill XL е доволно гласен за една голема соба ,идеален и за вашиот двор, скара или забава на отворено.
  4. Можете да добиете до 15 часа на непрекината работа на уредот, што е доволно да ги задоволи барањата за долготрајна забава и изговор за вашиот следен собир. Поставете ги звучниците надолу и танцувајте во ноќта благодарение на Beats Pill XL.
    Карактеристики:
  • Целосно пренослив:
  Beats Pill XL е лесен и има вградена рачка за дополнителна преносливост, а ви дава слобода да се шетате, што значи дека секогаш ќе имате висок квалитет на звукот .
  • Допрете. Спарете. Стиснете PLAY:
  Спарувањето е лесно. Beats Pill XL автоматски се појавува во листата за спарување во вашиот телефон и инстантно ќе се поврзе. Можете да ги синхронизирате и давата уреда за заедно да ја пуштаат истата песна.
  • Дизајн:
  - На левиот крај на рачката, гумираниот капак го штити 3.5 милиметарскиот AUX приклучок, 3.5mm Aux излез, USB приклучокот за полнење на мобилни уреди, и микро USB портот резервиран за firmware надградби. А портовите за поврзување на вклучениот адаптер за напојување, како и индикаторот на статусот на Bluetooth, се наоѓаат во близина на другите портови, но незаштитени од гумираниот капак. - На десната страна на рачката,индикаторот за статус на батерија се наоѓа веднаш до контролата за јачината на звукот (кои работат независно од контролата на јачина на вашиот мобилен уред) ,и моќ, заедно со копчето NFC кое ќе го допрете за да го спарите со NFC-от за уреди кои го имаат како опција.
  • Менување на песни од вашиот телефон:
  - Спарете го Beats Pill XL со вашиот телефон, лаптоп или било кој друг Bluetooth уред за да ги менувате песните и  да ја прилагодите јачината на звукот од до 30 стапки далечина. - Испразнетата батерија може да го уништи вашето расположение во секунда. Beats Pill XL има видлив мерач за батерија така што секогаш ќе знаете колку батерија е преостанато. Наполнетата батерија ви дава 15 часа на непрекината работа и автоматски ќе се исклучи по десет минути доколку не го користите за да заштеди на енергија.   Музиката нека свири,додека го полните вашиот телефон или надворешен музички уред во Beats Pill XL звучникот .
  • Заклучок:
  Ако сте во потрага за пренослив Bluetooth звучник со сериозно присуство на бас, и екстра јак и чист квалитетен звук,...Тогаш сте го пронашле....Beats Pill XL!!!
 • ПОПУСТ!
  Опис: Брзо полнење 2.1Amp излез 2 USB порта за најбрзо можно полнење. 100% Безбеден и брз полнач за вашата опрема. Има два USB приклучоци. Карактеристики: Универзален за полнење на 2 уреди оддеднаш кои имаат приклучок за USB полнач. Полначот Belkin Universal Home Charger за полнење на 2 уреди оддеднаш има USB-кабел од 1,2 метри, така што може да го полните вашиот таблет или паметен телефон со најбрза можна брзина. И бидејќи е пренослив, кабелот може да се користи насекаде - приклучете го во вашиот лаптоп за полнење и синхронизација, или користете го во вашиот полнач во автомобилот за време на движење. Одличен како замена за кабел или ако едноставно ви треба екстра. Компатибилен со повеќето таблети и паметни телефони со приклучок Micro-USB. Пакетот вклучува пакет : 1 x 2.1A ѕиден полнач (или US Plug + AU / EU / UK адаптер) 1 X USB ултра брз од 1.2m / 4ft кабел Техничка информација:
  1. Поддржан уред: таблет компјутер, паметен телефон, микро USB уреди, читач на е-книги
  2. Влезен напон: 110 V AC, 220 V AC
  3. Фреквенција: 50 Hz, 60 Hz
  4. Излезен напон: 5 V DC
  5. Максимална излезна моќност: 10 W
  6. Максимална излезна струја: 2.10 Amp.
  Физички карактеристики:
  • Боја: црна
  • Висина: 2,2 "
  • Ширина: 1.2 "
  • Длабочина: 1 "
  • Тежина (приближно): 0,53
  Компатибилност:
  • Таблет компјутер / паметни телефони
  • Компатибилен со сите iPhone / iPad / iPod.
  • LG/HTC/Android
  Забелешка: Ве молиме само наведете го уредот iPhone или HTC  ======================================= Како да нарачате? ⤵  Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите.  и кликнете на копчето *КУПИ*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот. ВАЖНО: Во забелешка наведете боја, величина итн.  Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Наш Совет!  За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. Или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:  
 • ПОПУСТ!
  Cure Sleepness -уред против заспивање додека возите Кога размислуваме за алармните часовници, тие обично се наменети да нѐ разбудат во одредено одредено време, за да можеме да го започнеме денот или да се подготвиме за одредена пригода. Ова може да биде вообичаен концепт на алармните часовници, но дали алармот што нè одржува буден, исто така, би бил и од друга корист? Многумина од нас се нашле во неколку опасни ситуации за возење, каде што сме многу уморни, а одржувањето да останеме будни не само што ќе нè доведе до нашата дестинација побрзо, туку ќе останеме живи. Во полесна смисла, постојат и гејмери ​​кои играат со часови и часови и не можат да си дозволат време за да се одморат. Трет пример каде што би сакале да останеме будни е студиозно опкружување или семинари каде понекогаш тешко е да се следат поради огромниот недостаток на сон. Ниту еден од овие примери не е наменет да ги осуди ваквите дела или навики, но многумина сѐ уште ги доживуваат и избираат. Ако мора да поминувате низ такви времиња а да останете будни е неопходно и посакувано, тогаш тука е алармот да не заспиете додека возите. Cure Sleepness работи на принципот на електронска рамнотежа и не ги попречува нормалните движења во автомобилот. Алармот се вклучува само кога главата на возачот ќе падне напред во сонливост, едноставен, но многу ефикасен уред. Како работи? Вклучете го копчето на "ON" и поставете го на десното или левото уво. Уредот емитува "Би-Би-" аларм кога возачот има тенденција да заспие со навалена глава; нема звуци кои се емитираат кога возачот го задржува нормалниот статус на возење со очи што гледаат напред. Карактеристики: . 100% нов апарат за против заспивање додека возите . Ниска потрошувачка на енергија . Моќен аларм . Работи на проучување на балансот на човечкото тело . Предупредувања кога главата се спушта во степени од 15 ° до 20 ° . Лесен за употреба и удобен да се носи долго време . Особено погоден за возење на долги релации или ноќно возење . ON / OFF прекинувач . Напојувано од четири AG3 копчиња батерии (вклучени) . Супер светло-18гр  ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!

  HD DITMO Слушалки

  1,090.00 ден 350.00 ден
  Слушалки Ditmo Опис:  Ако некој е експерт за квалитет на звук, тоа се Ditmo  слушалките . Токму поради тој дизајн ова се слушалки кои се познати по прецизниот, посилен и поудобен звук. Ова се слушалки кои се одликуваат со елегантен и модерен дизајн и дефинитивно соодветствуваат на слушалки изработени по најновата софистицирана технологија. Карактеристики: Овие слушалки се оние кои навистина ни се потребни на сите нас бидејки испуштаат чист и квалитетен звук и користат технологија која се служи со блокирање на сите други звуци. Во однос на нивните големи бенефити и карактеристики, дефинитивно можеме да ги спомнеме меките ушни перничиња и тоа дека се дизајнирани  за да го генерираат емоционалното искуство и прават музиката која ја слушате да изгледа како уметникот да ја репородуцира само за вас. Овој продукт е направен само за да се прилагоди на вас и вашите уши, и комплетно да се вклопи на секој облик на глава така што секојпат можете да ја чувате вашата музика до вас. Урбаниот дизајн на овие слушалки воедно ќе ви обезбеди и удобност за нивно користење, нема ни да ги осетите дека воопшто ги носите. Спецификации: Слушалките Ditmo  се компатибилни со голем број на модели на сите брендови на мобилни телефони кои користат стандардни конектори. Висока моќност на кабелот со LC-OFC жица, со можност за спроведување на 99,99% транспарентен, мек и јасен звук. Мазна конекција, одржување на оргиналниот глас. Слушалки со заштита TPE обезбедени од топлина, корозија и влага. Детали: Боја: бела, црвена, црна и сина Импеданса на звучниците:32Ω+15% Дијаметар на слушалката: 40 mm Осетливост: 95 dB S.P.L at 1KHz Фреквентен опсег: 20-20000 Hz Номинална импеданса: 16 оми Номинална моќност:15mW Моќна способност:100mW Должина на кабел: 1.2m монтажен Активно поништување на шумот: Да Конектор: 3.5 mm Технологија: Динамички Конекција: Сигурен отстранлив аудио кабел ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!

  Rugby Mini Bluetooth звучник

  1,190.00 ден 499.00 ден
  Rugby Mini пренослив стерео Bluetooth звучник со Аудио MP3 плеер Звучници Спецификации:
  • Верзија за Bluetooth: V3.0 + EDR Фреквентен одзив: 60 Hz - 18 KHZ Чувствителност: 1% или помалку Однос сигнал / шум: 85 dB или повисок Оценка: 3W + 3W Растојание на пренос: 10 метри Капацитет на батеријата: 500mah Номинален напон: DC 5V
  • Bluetooth телефон: микрофон Надворешна линија за звук: има TF картичка со USB функција FM радио функција: Да Време на полнење: 2-4 часа Време на работење: 2-4 часа Материјал на производот: ABS пластична + + силика гел подлога за железо Боја на производот: сива / сина / црвена / розова / злато( во зависност од расположливата залиха) Тежина на производот: 400g
  • Како да нарачате:За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: https://www.facebook.com/TheOutletMk/
 • ПОПУСТ!
  Безжична LED светилка за сите темни места во вашиот дом во форма на прекидач. Плаќаш едно добиваш две !!! =============================== LED светилка на батерии совршена за во подрум, гаража, за кампување ... со три начини на поставување: - Со магнет - Со лепенка - Со шајка Светилката е со јачина од 3W со што обезбедува доволно светлина за секакви потреби... Користи 3 x AAA (1.5v) =============================== 🚌 Вршиме испорака низ цела Македонија (100ден)! ================================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: https://www.facebook.com/TheOutletMk
 • ПОПУСТ!

  Дигитален Алкохол Тестер

  790.00 ден 390.00 ден
  Брзо и лесно за употреба - добијте ги резултатите за неколку секунди. Анализа на концентрацијата на алкохол во крвта во секое време и насекаде. Дигитален тестер на алкохол во форма на приврзок - користи 2 АА батерии - Автоматско исклучување. Ја мери содржината на алкохол во крвта на три нивоа (видете дополнителни белешки подолу). - Едноставен и брз метод за анализа на концентрацијата на алкохол во крвта во секое време, насекаде. - Пренослив и удобен за носење како приврзок со клучеви. - Користете 2 x AAA големина (1,5 V) Спецификации: - Ниво 1: Безбедност: под 0,02% BAC (содржина на алкохол во крвта) - зелено - Ниво 2: Внимание: 0,02% - 0,05% BAC - жолто - Ниво 3: Опасност: над 0,05% BAC - жолто и црвено
 • ПОПУСТ!
  Опис: Премин од традиционалните методи за загревање на водата со нерѓосувачкиот електричен котел 1.8L. Цврстиот пластичен држач и ротирачката основа од 360 степени со автоматско исклучување на електричниот котел се направени за ваша максимална удобност. Карактеристики:
  • 360 'ротирачка основа
  • Автоматско исклучување
  • Заштита од преоптоварување
  • Цврст дизајн од не'рѓосувачки челик
  • Цврст држач обложен со пластика
    Спецификации: Капацитет: 1.8L Номинална моќност: 1500W Номинален напон: 220V Фреквенција: 50Hz Термичка ефикасност: 89% Употреба: За првата употреба, наполнете го котелчето со вода до максималното ниво,оставете нека изврие водата и потоа истурете ја зовриена вода, а потоа го со ладна вода исчистете го котелот. Повторете ја оваа постапка еднаш или два пати за целосно отстранување на прашината која се создала во производството или складирањето. 1. Ставете ја базата на рамно место. 2. Отворете го капакот и наполнете го котлетот со вода. Не преполнувајте го !  Внимание: Премногу вода може да предизвика преплавена вода што врие. Тоа е опасно! 3. Затворете го капакот и наместете го котелот на основата за напојување. 4. Вметнете го приклучокот во 220-240V извор на енергија. 5. Вклучете го уредот ,светнувањето на светилката покажува дека водата се загрева. 6. Десет секунди по вриењето, котелчето автоматски ќе се исклучи и светилката ќе се исклучи, исто така можете да притиснете "0" за да го исклучите рачно. Внимание: никогаш не го отворајте капакот при работа. Тоа е опасно 7. Подигнете го котлот од основата прво па потоа употребете ја зовриената вода. 8. По употребата, котелот може да се остави на основата; но мора да го исклучите од струја заради безбедност.    Посебни безбедносни инструкции:   Котелчето може да се користи само за да стоплите вода, никогаш да не се користи за млеко, супа, каса, чај или да се готви друга храна во него. Котелчето се совпаѓа само со неговата специјална база на напојување. Капацитетот на водата не треба да биде ниту помал од минималното ниво на водата, ниту повисоко од максималното ниво на водата. Чувајте ги децата подалеку од врелата вода. Не притискајте го копчето "0" веднаш по зовривањето. Никогаш не го уклучувајте празно. Извлечете го приклучокот ако не го користите. Отстранување на бигорот:   1 Додадете малку лимонска киселина (обично 2 лажици) во водата пред вриење. 2. Затворете го капакот, наместете го котелчето на основата и поврзете ја струјата. 3. Притиснете го копчето за да го уклучите да почне да работи, кога водата почнува да врие, котелот автоматски ќе се исклучи. 30 минути подоцна, неколкупати измијте го котелот со чиста вода. 4. Ако е потребно, повторете ги горе наведените чекори за целосно чистење. ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!
  Опис: Комплет светла за сигнализација за велосипед. Лесно прикачливи за различни делови на тркалото или воланот на велосипедот. Со 3 режими на работа на светлата. Бела и црвена светлина (Белата со силиконски фенер осветлена со бела светлина, Црвениот со црвена) . - Со силиконски слој - 2 парчиња во пакување + батерии. Карактеристики: - Лесно прикачливи за различни делови на велосипедот - 3 режими на работа на светлата: > Бавно трепкање > Брзо трепкање > Постојана светлина - 2 LED диоди во секоја светилка - Заштитени од влага - Напојување: 2 парчиња. батерија CR2032 (вклучени во комплетот) во секое фенерче по 1 бр. - Приближни димензии на светилката: 50 x 30 x 30 милиметри. Комплетот вклучува: 1 бр. Црвено светло + 1бр. батерија 1 бр. Бело светло+ 1бр. батерија. ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!
  USB лизгачка запалка за цигари со лого - BMW и Мercedes. Со приклучок за полнење со вградена литиум-јонска батерија. Мал, удобен и можете да го носите насекаде со вас. Изработена од високо квалитетен материјал (метал), сосема безбедна и со извонреден дизајн. Одличен подарок за секој пушач! Бидете уникатни со овој производ. Многу е непријатно да немате запалка токму кога ви треба најмногу. Не грижете се повеќе дали има плин во вашата запалка. Во секое време, можете лесно и едноставно да го уклучите во вашиот автомобил преку USB кабел. Затоа, не трошете време, туку дајте подарок на некој близок, кој е фан на брендот. Достапни модели: - Мercedes - BMW Во кутијата се вклучени: - Електронска запалка - Вградена литиум-јонска батерија - USB-микро кабел за полнење Пакување - луксузна кутија.
 • ПОПУСТ!
  Функција: -Заштедува енергија , номинална моќност само 7 W. -Ултра-тивок дизајн, лесен и удобен за користење. -Лесно е да се инсталира во вашиот дом, канцеларија или друго место на отворено каде што би сакале . -На таванот над вашата маса за ручек, во вашиот двор, може да помогне за протерување на мувите. -Во спалната соба, секогаш ќе имате сладок сон ако се инсталира на таванот. -Дизајниран за оние кои не можат да се чувствуваат удобно со климатизација или вентилатор кој силно им дува. Спецификација: Боја: Сина Материјал: пластика Големина на кутија: 9cm x 9cm x 18.5cm (Д x Ш x В) Должина на кабел: 160см Перки: 7cm x 16cm (L x H) Номинална фреквенција: 50Hz Номинален напон: 220V Номинална снага: 7W Брзина: 333 пати во секунда Количина на перките: 6 лисја Режим за контрола: прекинувач на самиот кабел. Кабел со EU приклучок Брзина на вентилаторот: прва брзина Пакетот вклучува: 1 вентилатор за на таван Известување: 1. Ве молиме можно е да има 1-3cm грешка поради рачно мерење.Ве молиме осигурајте се дека не ви пречи пред да го купите.
 • ПОПУСТ!
  Лагер: НЕМА 12V Вакуум правосмукалка за влажно и суво чистење за Мини комбиња, автомобили, чамци RV Правосмукалка со пумпа за надувување. Комплетот вклучува 3 алатки со различна величина , флексибилно црева и четка. Лесно се вклучува за работа со исклучително долг кабел 7-метарски за поголем дофат. Моќна и трајна правосмукалка која може да ги собере влажните и сувите остатоци. Опис: Тоа е добар подарок за вашиот сакан/а, семејство, пријатели и соработници Карактеристики: 12V DC приклучокот за струја За вклучување / исклучување Екстра-голем,отпорен на 'рѓа резервоар кој обезбедува влажно и суво чистење Долго и флексибилно црево со четка и додатоци кои се вклопуваат дури и во најтесните простори 12V DC Авто запалка приклучок                                                                                                                 Моќност:120w Завршува со пригоден додаток и филтер кој се мие Обратна вшмукувачка функција која надувува базени,душеци, чамци за спасување и гумени играчки Спецификации: Должина на цревото за всисување: 914см DC Должина на кабел: 2.5м Напон: 12V DC Обем на резервоарат: 4.5L Пакетот вклучува: (Боја случајна) 1 x правосмукалка 3 x додатоци за чистење 1 x црево